ورود بانک‌ها به عرصه ساخت وساز مسکن غیرقانونی است -

خبر ها

جديترين خبرهاي دنياي املاك

ورود بانک‌ها به عرصه ساخت وساز مسکن غیرقانونی است

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، گفت: بانک مرکزی می تواند مجوز بانک هایی را که در انجام وظایف قانونی خود تخطی کرده‌ و به حوزه ساخت و ساز مسکن ورود کرده اند را لغو کند.

الیاس نادران در گفت وگو با خانه ملت، گفت: در حال حاضر برخی بانک‌ها اقدام به انجام فعالیت‌های غیربانکی می‌کنند این در حالی است که این کار با قانون بانکداری کشور در تضاد است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: براساس قانون بانکداری کشور، بانک ها اجازه تاسیس شرکت یا ورود به حوزه های غیرتخصصی مانند ساخت و ساز مسکن را ندارند.

نادران در تشریح علت ورود بانک‌ها به حوزه غیرتخصصی، گفت: تمرکز بانک بر موضوع منفعت طلبی باعث شده که بانک‌ها در انجام وظایف تخصصی خود دچار انحراف شوند که دلیل آن نبود نظارت مطلوب از سوی بانک مرکزی است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، ادامه داد: بانک مرکزی با ابزار نظارتی موثری که در اختیار دارد می تواند از انحراف فعالیت بانک ها جلوگیری کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: بانک مرکزی می‌تواند مجوز بانک هایی را که در انجام وظایف قانونی خود تخطی کرده اند لغو کند.

لینک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *